Odlotowa premiera
To będzie absolutny hit kolejnej edycji Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®. Pierwszy polski Superdron, który nie tylko lata, ale potrafi także pływać pod taflą wody, to konstrukcja, którą warto zobaczyć bez względu na zainteresowania. Jego głównym celem jest wsparcie grup ratunkowych, ale możliwości tego skomplikowanego polskiego urządzenia wykraczają daleko poza dotychczasowe umiejętności dronów.
- Woda to jeden z największych wrogów jakiejkolwiek elektroniki. Nasze technologie przełamują bariery do tej pory nieprzekraczalne - nie chcemy zaprezentować drona
w obudowie, który manewruje pod wodą. Nam zależy na prezentacji urządzenia z odkrytą elektroniką, bez pancerza. Dla porównania - jeżeli wrzucimy dziś telefon do szklanki z wodą być może okaże się, że jest do pewnego stopnia wodoszczelny. Tylko do pewnego stopnia – poszczególne podzespoły wrzucone do wody na pewno uległyby uszkodzeniu. Prawdziwym osiągnięciem byłoby rozebranie telefonu na elementy z których się składa, wrzucenie do szklanki z wodą i zademonstrowanie prawidłowego działania. Do tego właśnie dążymy – do kompletnej odporności na wodę, drona nie tylko obudowanego, ale odsłoniętego
i prezentującego układy elektroniczne, z których jest zrobiony. Właśnie ten proces okiełznania wody przez elektronikę chcemy zaprezentować na Targach KOMPOZYT-EXPO.
– mówi Marek Augustyński – Prezes Zarządu Drony Sp. z o.o.
Innym ciekawym urządzeniem producenta z Czechowic-Dziedzic będzie z pewnością dron, który obraz z przenoszonej kamery transmituje bezpośrednio do gogli - każdy uczestnik Targów będzie mógł je przymierzyć i choć na chwilę przenieść się do wirtualnej, powietrznej rzeczywistości.
Wystarczą dobry pomysł i zapał!
Mogłoby się wydawać, że nowoczesne konstrukcje, w których wykorzystane są kompozyty powstają
w supernowoczesnych laboratoriach i fabrykach. Nic bardziej mylnego!
- Wystarczy dobry pomysł, zapał do jego realizacji i odpowiednie materiały - mówi Janusz Golonka Product Manager w firmie C-L Sp. z o.o. - Materiały kompozytowe idealnie sprawdzają się w produkcji krótkich serii danego wyrobu - samo stworzenie modelu i formy jest relatywnie tańsze w porównaniu np. z koniecznością użycia wtryskarek i nie wymaga zastosowania wielkich maszyn czy kosztownych inwestycji. Nawet najbardziej wymyślny przedmiot można stworzyć raptem w tydzień. Konieczne jest wykonanie modelu a następnie formy z której wytwarzany jest końcowy wyrób kompozytowy wyrób. Klient dostaje dokładnie ten produkt, którego oczekuje, bez konieczności uruchamiania skomplikowanych i drogich linii produkcyjnych – na tym właśnie polega innowacyjność kompozytów! – dodaje.
Kompozyty otaczają nas praktycznie wszędzie. Znajdują zastosowanie w produkcji specjalistycznych samochodów, samolotów, wielkich wiatraków, łodzi i kajaków czy w przemyśle budowlanym.
Kompozyty szansą dla wizjonerów
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków wielokrotnie dało się poznać jako miejsce przyjazne talentom inżynierskim. Podobnie będzie również w tym roku. Nowością 7. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® będzie Strefa Start-up, do udziału w której zostali zaproszeni młodzi, zdolni specjaliści-przedsiębiorcy z branży.
Wiedza napędza rozwój
Organizatorzy stale monitorują trendy i potrzeby uczestników, dlatego program Targów zostanie w tym roku wzbogacony
o temat biokompozytów. Nowością tegorocznej edycji jest również sekcja „Badania i rozwój”, zorganizowana z myślą
o prezentacji najnowszych technik laboratoryjnych, innowacji dla przemysłu oraz wsparciu inwestycyjnemu. Zmodyfikowano również Konkurs Targowy, wyłaniający najlepsze produkty. Do składu jury dołączyli praktycy – przedstawiciele branży.
Kompozycja idealna
Tegoroczne Targi KOMPOZYT-EXPO® organizowane w dniach 5-6 października 2016 r. odbędą się równolegle z 7. Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance oraz 8. Międzynarodowymi Targami Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Połączenie trzech imprez targowych w jedną nie jest przypadkowe. Wynika ze ścisłej współpracy firm produkujących kompozyty z materiałów, prezentowanych do tej pory na targach SyMas. Razem z ofertą przedsiębiorców z dziedziny utrzymania ruchu zarówno Wystawcy jak i zwiedzający otrzymają olbrzymią dawkę wiedzy, innowacji oraz możliwość nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych.