2. edycja Targów KOMPOZYT-EXPO zgromadziła blisko 130 wystawców, reprezentujących takie kraje jak Chiny, Chorwacja, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy czy USA. Imprezę odwiedziło blisko 2 tysiące profesjonalistów, w tym wielu gości z zagranicy.
- Nie było innej możliwości, musieliśmy tu przyjechać. Dla nas bardziej istotne w tym roku było zaprezentowanie oferty w Krakowie niż w Paryżu na JEC Composites Show, ponieważ mamy większą możliwość kontaktu z polskimi klientami. Na pewno będą to jedne z bardziej udanych Targów w tym roku – podsumował drugą edycję KOMPOZYT-EXPO Michał Kwaśny z firmy Carbon Center. W zeszłym roku jej przedstawiciele odwiedzili Targi w charakterze zwiedzających. Tym razem postanowili wziąć czynny udział w jedynej imprezie branży kompozytów w Polsce.
- Polski rynek kompozytów jest duży, chyba największy w Europie środkowo-wschodniej, coraz bardziej specjalistyczny i na pewno potrzebuje takiej imprezy. Cieszę się, że Targi organizowane w Krakowie rozwijają się w tak szybkim tempie – stwierdził Rafał Bierzanowski z firmy C-L Sp. z o.o.
Targom KOMPOZYT-EXPO towarzyszyła niezwykle ciekawa wystawa studentów krakowskiej ASP, którzy prezentowali przedmioty wykonane z kompozytów. Zwiedzający mogli poznać proces powstawania bardzo lekkich samolotów wytwarzanych w Zakładach Lotniczych 3Xtrim, a na dwóch stoiskach zaprezentowano bolidy wyścigowe, skonstruowane niemal w całości z materiałów kompozytowych.
- Maksymalna prędkość tego pojazdu, wyposażonego w silnik elektryczny to 200km/h. Spełnia wszystkie kryteria dotyczące udziału w sportach motorowych. Przy jego konstruowaniu zastosowaliśmy wiele innowacyjnych technologii wytwarzania materiałów kompozytowych. Jest lekki, wytrzymały i zasilany prądem, czyli ekologiczny. Obecnie pracujemy nad samochodem miejskim wykonanym oczywiście z kompozytów – zdradza Andrzej Czulak z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie.
Podczas Targów odbył się również niezwykły koncert, podczas którego Politechnika Wrocławska zaprezentowała unikatowe brzmienie – wykonanych z kompozytów… skrzypiec i gitary.



