Dla przemysłu spotkań Kraków jest bardzo atrakcyjnym rynkiem, który dopiero niedawno został odkryty przez międzynarodowe stowarzyszenia i firmy specjalizujące się w organizacji kongresów i konferencji. W 2017 roku odwiedziło go ponad 12 mln 900 tys. turystów (dane: Małopolska Organizacja Turystyczna dla Urzędu Miasta Krakowa). To wzrost o 750 tys. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Komplementarność usług świadczonych przez EXPO Kraków, Centrum Kongresowe ICE i TAURON Arenę oraz ich odmienna funkcjonalność stanowią o potencjale i atrakcyjności oferty miasta dla przemysłu spotkań.  
W związku z tym, w obecności przedstawicieli przemysłu spotkań w Krakowie działających w inicjatywnie Kraków Network, zadeklarowaliśmy wolę współpracy w zakresie tworzenia komplementarnej oferty dla organizatorów wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowych. W ramach współpracy będą podejmowane działania zmierzające do utrzymania wydarzeń w Krakowie, tak, by nie przejmowały ich obiekty w innych miastach, zwłaszcza w sytuacji, gdy dany obiekt nie ma wolnego terminu lub nie posiada odpowiedniego zaplecza technicznego i technologicznego oraz liczby miejsc. W takich przypadkach wdrożona zostanie tak zwana polityka rekomendacji, dzięki której organizatorzy będą mogli zapoznać się z kompleksową ofertą trzech obiektów.

Deklaracja woli współpracy została podpisana w dniu 17 czerwca w obecności Andrzeja Kuliga – zastępcy prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta, przez Izabelę Helbin – dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków, Małgorzatę Marcińską – prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA, operatora TAURON Areny Kraków, Jacka Gryzłę – wiceprezesa Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA, operatora TAURON Areny Kraków oraz Grażynę Grabowską – prezes Zarządu Targi w Krakowie sp. z o.o., właściciela Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i wierzymy, że nawiązana współpraca otworzy przed nami kolejne możliwości.