Wirtualne spotkania branżowe
Ostatni rok pokazał ogromną potrzebę spotkań, kontaktu z branżą, dzielenia się wiedzą oraz nowych form prezentacji oferty. Dlatego organizatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i przygotowują konferencję CLICK-WATCH-TALK 2.0 w świecie wirtualnym. Po sukcesie pierwszej edycji przyszedł czas na drugie spotkanie branży materiałów i technologii kompozytowych z nadzieją, że będzie to zapowiedź trendów i nowości, które zaprezentują firmy podczas 11 edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® we wrześniu w Krakowie.

Zróżnicowana tematyka
Formuła konferencji pozostanie bez zmian: każdy blok tematyczny rozpocznie się wystąpieniem prelegenta-eksperta z polskich lub zagranicznych instytucji, a następnie przedstawiciele różnych firm omówią dane zagadnienie od strony praktycznej. Przygotowywany przez organizatorów program niesie ze sobą wiele ciekawych zagadnień, by każdy słuchacz mógł znaleźć temat dopasowany do swoich potrzeb oraz poznać go od strony naukowej i przemysłowej.
Pierwszego dnia odbędą się spotkania w ramach 3 bloków: "Kompozyty metalowe – teraźniejszość i przyszłość", do którego wykład wprowadzający poprowadzi prof. dr hab. inż., dr h.c. Jerzy Józef Sobczak z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, kolejny blok "Kompozyty hybrydowe: polimer-metal" zostanie otwarty przez Univ.-Prof. Dr.-Ing. Holgera Seidlitz z Brandenburg University of Technology Cottbus-Senftenberg, 3 blokiem będzie "Monitorowanie uszkodzeń i naprawa kompozytów polimerowych", który zostanie otwarty przez dr. hab. inż. Tomasza Chady, Profesora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się blokiem: "Automatyzacja procesów wytwarzania kompozytowych rur i zbiorników do przesyłania i przechowywania wodoru", który podejmie Dipl.-Ing.  Martin Kretschmann z Brandenburg University of Technology Cottbus-Senftenberg. Drugi blok "Druk 3D – perspektywy dla materiałów kompozytowych" poprowadzi dr. hab. Robert Przekop, prof. UAM, Centrum Zaawansowanych Technologii UAM, Koordynator ds. Zespołu Hal Technologicznych, zaś konferencję zakończy rozmowa o możliwościach współpracy z portugalskimi firmami, poprowadzona przez Tomás Fernandes z Mobinov: Cluster Automóvel Portugal.

Tradycyjne targi już we wrześniu
Rozpoczęły się także przygotowania do zaplanowanych na 29-30 września 2021 11. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z przygotowanej na ten rok wyjątkowej oferty wystawienniczej. Połączone w tym roku siły z 13. Targami SYMAS® i MAINTENANCE  to bogatsza oferta wystawców, szerszy zakres branżowy odwiedzających, a także więcej wydarzeń towarzyszących.