Muszka owocówka to wbrew pozorom bardzo niezwykły owad. Jego mózg jest doskonałym modelem do badania wielu ludzkich chorób. Muszka była też pierwszym żywym stworzeniem, wysłanym przez człowieka w kosmos. Od 3 do 7 września Kraków gości największych specjalistów z całego świata, badających właściwości tego niezwykłego owada. Spotkanie wybitnych naukowców z dziedziny hodowli marchwi i innych roślin selerowatych to równie niezwykłe wydarzenie. Współudział w jego organizacji Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych, Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego, a także patronat Międzynarodowego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych (ISHS) gwarantuje, że do Krakowa przyjadą najtęższe umysły w zakresie badań naukowych i hodowli tego rodzaju warzyw. Warzyw, które m.in. przemywają naczynia krwionośne, regulują pracę żołądka, utrzymują w zdrowiu wątrobę. A także – za sprawą marchewki – znacząco poprawiają wygląd skóry.
 
Spotkania znawców mózgu muszki owocówki czy specjalistów specjalizujących się w roślinach selerowatych Targi w Krakowie obsłużą jako PCO (Professional Congress Organizers) i zorganizują je w różnych obiektach konferencyjnych na terenie Krakowa. W sposób kompleksowy prowadzone są biura organizacyjne tych wydarzeń, w tym: przyjmowanie zgłoszeń uczestników, pozyskanie i obsługa sponsorów, wystawców oraz partnerów, promocja, czy organizacja pobytu zaproszonych gości.

XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbędzie się z kolei w  EXPO Kraków. To najważniejsze spotkanie w życiu Towarzystwa. Skierowane jest nie tylko do kardiologów, ale także do kardiochirurgów, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pielęgniarek i techników medycznych oraz studentów medycyny. Nowością tegorocznego Kongresu będzie strefa nowych technologii – Digital Cardio Area. To wyjątkowa platforma dedykowana przede wszystkim projektom w fazie startup, innowacjom, nad którymi prace prowadzone są w instytutach medycznych i na uczelniach oraz gotowym produktom dopiero co wprowadzonym przez firmy na rynek. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zostaną pokazane najbardziej nowatorskie pomysły, technologiczne odkrycia i rozwiązania związane z prewencją i leczeniem chorób układu krążenia.
 
Kalendarium:
3-7 września, 17th European Drosophila Neurobiology Conference – Neurofly 2018
13-15 września, XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
19-22 września, 2nd ISHS Carrot and other Apiaceae Symposium