8-13 września 
14th International Conference on Mercury as a Global Pollutant (ICMGP 2019)


Sezon rozpoczynamy od realizowanej przez Targi w Krakowie prestiżowej konferencji naukowej International Conference on Mercury as a Global Pollutant (ICMGP 2019). Będzie to 14 edycja najważniejszego światowego spotkania poświęconego zanieczyszczeniom środowiska wywoływanym przez rtęć – jednego z dwóch największych zagrożeń dla środowiska w skali globalnej (obok gazów cieplarnianych).

 
 
Konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie i zgromadzi blisko 700 osób z 70 krajów - naukowców, przedstawicieli przemysłu, biznesu oraz administracji. Konferencję zaszczycą wybitni przedstawiciele świata nauki, m.in.: Dr Lars-Eric Heimbürger-Boavida, Dr Martin Jiskra, Dr. Ellen Silbergeld  Dr. Lesley Sloss. Gościem specjalnym będzie Rossana Silva Repetto z Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), Sekretarz Generalny Konwencji Minamata. Podczas Konferencji ICMGP naukowcy oraz decydenci (przedstawiciele przemysłu, biznesu i administracji z różnych krajów) zastanowią się, w jaki sposób rozwój technologii może przyczynić się do zmniejszenia narażenia na rtęć oraz jakie kroki powinny zostać podjęte, aby osiągnąć większą kontrolę nad jej emisją. Zaproszeni goście będą dyskutować nad koniecznością upowszechnienia wiedzy na temat rtęci oraz jej wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt.  Konferencję wzbogaci ekspozycja targowa, na której wystawcy zaprezentują najnowsze urządzenia pomiarowe i instalacje do redukcji emisji szkodliwych pierwiastków. W programie są również liczne spotkania i warsztaty z młodymi naukowcami zainteresowanymi powstrzymaniem niebezpiecznych zmian w ekosystemie.
Szczegóły: https://mercury2019krakow.com/gb/

23-25 września 
7th Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH


Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Nauk Przyrodniczych będzie dotyczyć zielonej i czerwonej części nauk biotechnologicznych i skoncentruje się na dwóch głównych tematach: agrobiotechnologii oraz medycynie spersonalizowanej. Poprzednie edycje Kongresu pokazały, jak wielki potencjał tkwi w tym niezwykłym wydarzeniu, które z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. Kongres jest bowiem doskonałym polem do dyskusji dla specjalistów z wielu dziedzin szeroko pojętej biotechnologii.W tegorocznym spotkaniu udział potwierdzili naukowcy z całego świata, m.in.: Hiszpanii, Holandii, Japonii, Niemiec, USA. Konferencji towarzyszyć będzie ekspozycja wystawiennicza. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 20 firm z Polski i z zagranicy, m.in. . A&A Biotechnology, Apexel Co., BIOMEDICA, BIO-TECHNE, Curiosis Inc., IRTech, MGI Tech Co, SARTORIUS, Sygnis. W części ekspozycyjnej spotkamy  przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Krakowskiej Centrum Transferu Technologii. Obecne będzie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Specjaliści NCBiR poprowadzą warsztat adresowany do przedsiębiorców oraz jednostek naukowych, pt. „Nauka i biznes – związek z przymusu czy z rozsądku? Innowacje są dla ludzi – przyjdź, dowiedz się, skorzystaj!". Każdy komu bliski jest temat biotechnologii będzie mógł zakupić dwa rodzaje biletów: na Kongres i ekspozycję targową oraz samą ekspozycję targową. 
Szczegóły: www.eurobiotech.krakow.pl 

27-28 września
3. Targi Seniora w Krakowie


Ponad stu wystawców z ofertami adresowanymi do seniorów, bezpłatne badania, oferty sanatoriów i biur podróży oraz koncerty, warsztaty, wystawy, spektakle i prelekcje. A wszystko to w jednym miejscu i czasie. „Dodajemy energii” - pod takim hasłem odbędzie się 3. edycja Targów Seniora organizowana w EXPO Kraków. Wydarzenie od pierwszej edycji prezentuje najnowsze trendy, produkty i usługi dla osób dojrzałych.Dla uczestników jest to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do skorzystania z kompleksowych - i co najważniejsze - bezpłatnych badań medycznych: słuchu, wzroku, krwi, USG, itp. oraz uzyskania licznych porad specjalistów w zakresie rehabilitacji, zdrowego odżywiania czy lecznictwa uzdrowiskowego. Całość dopełnia moc nagród do wygrania w konkursach - wycieczki krajowe i zagraniczne, pobyty w sanatoriach, bony na usługi rehabilitacyjne, bilety do teatrów i muzeów oraz pakiety kosmetyków i suplementów diety. W tym roku wśród gości specjalnych spotkamy m.in. Tadeusza Woźniaka – wybitnego muzyka, kompozytora, wokalistę, który popularność zyskał dzięki kultowemu wykonaniu „Zegarmistrza światła”. Podczas spotkania z Beatą Borucką znaną jako Mądra Babcia przekonamy się, że bloga można prowadzić w każdym wieku. Z całą pewnością Targi Seniora udowadniają, że „życie zaczyna się po sześćdziesiątce”.
Szczegóły: www.targiseniora.krakow.pl