Festiwal rozpoczął Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych, który trwał cały weekend. Na te dwa czerwcowe dni Bulwary Czerwieńskiego zamieniły się w magiczną przestrzeń pełną kolorowych balonów, namiotów i artystyczno-edukacyjnych działań. Dla najmłodszych „smoczych miłośników” przewidziano takie atrakcje, jak inspirujące konkursy, gry, zabawy oraz warsztaty.
Ukoronowaniem pierwszego dnia smoczego święta było zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu „światło-dźwięk”, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczyły w magicznej scenerii przy nastrojowej muzyce i ferii sztucznych ogni. Wśród nich zobaczyliśmy smoka EXPO Kraków, który zarówno na lądzie jak i wodzie, czuł i prezentował się niezwykle dumnie.
Po intensywnym sobotnim wieczorze smok EXPO Kraków jako pierwszy wkroczył na Rynek Główny w towarzystwie ponad 40 smoczych przyjaciół zainspirowanych wodnymi i lądowymi przygodami Marco Polo z czasów jego podróży do Chin. Wielka Parada Smoków zgromadziła w niedzielne południe ponad tysiąc dzieci z całego kraju, które reagowały żywiołowo - radośnie pokrzykując i klaszcząc - gdy uczestnicy animowali wykonane przez siebie smoki.

Szczegóły na www.paradasmokow.pl