Kraków, 31.03.2020  r.

Szanowni Państwo.


Bardzo dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość oraz za licznie wyrażane opinie dotyczące terminu realizacji Targów KRAKDENT®. Wysoko cenimy sobie Państwa zaangażowanie i cenne uwagi.

Najważniejszym wyzwaniem dla nas wszystkich jest teraz zahamowanie epidemii. Tak jak zapewne i Wy, my zostaliśmy w domach, ograniczamy kontakty i z niepokojem śledzimy doniesienia medialne.

Podejmując w dniu 3 marca br. (jako pierwsi w Polsce, odpowiedzialni organizatorzy targów) decyzję o przeniesieniu terminu Targów KRAKDENT® na maj, nawet w najbardziej pesymistycznych scenariuszach nie mogliśmy przewidzieć rozmiaru epidemii, z jaką mierzymy się aktualnie. Obecna sytuacja jest trudniejsza, niż ktokolwiek mógł przypuścić, a jej rozwój niemożliwy do przewidzenia w najbliższym czasie.

Wprowadzenie w Polsce stanu epidemii, zamknięcie granic państwa, lawinowo rosnąca liczba osób  zarażonych koronawirusem, dramatyczne informacje płynące z USA, Włoch, Hiszpani, Francji oraz ogłoszenie 24 marca przez polski rząd nowych, jeszcze bardziej restrykcyjnych obostrzeń i zakazów oraz wprowadzanie kolejnych – to wszystko sprawia, że prawdopodobieństwo zrealizowania Targów KRAKDENT® w maju stało się niemożliwe. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Wasze, Waszych pracowników i uczestników targów, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Targów KRAKDENT®. Nowy termin to 3-5 września br.

Wierzymy w zrozumienie i w to, że wszyscy będziemy mogli spotkać się we wrześniu w EXPO Kraków.