EXPO Kraków to obiekt nowoczesny i funkcjonalny, który ponownie pokazał, że może sprostać przygotowaniu najbardziej wymagających wydarzeń. Udowodniła to realizacja w dniach 9-11 maja w przestrzeniach EXPO Kraków 28. Konferencji Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran EWMA – największej z dotychczas zrealizowanych w obiekcie konferencji.

Rozmowy na temat miejsca, które w pełni sprostałoby wysokim wymaganiom stawianym przez organizatorów trwały od 2014 roku, co pokazuje jak istotny był dobór odpowiedniej przestrzeni. Ostatecznie okazało się, że EXPO Kraków to jedyny w regionie obiekt potrafiący spełnić oczekiwania, jakie niesie za sobą organizacja tak szeroko zakrojonego wydarzenia – konferencji połączonej z dużą wystawą.

 

Wydarzenie pdbyło się w dziewięciu salach konferencyjnych, z których dwie (mieszczące 600 osób) zostały wybudowane w EXPO Kraków specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Części konferencyjnej towarzyszyła imponująca wystawa producentów i dostawców sprzętu medycznego oraz produktów do pielęgnacji i leczenia ran. Halę Dunaj i Wisła wypełni w sumie blisko 120 stoisk.
 
O najważniejszych wynikach badań i odkryciach naukowych w medycynie zabiegowej debatowali specjaliści z całego świata. Łącznie w wydarzeniu wzięło ok. 3500 osób, co sprawiło, że była to największa z dotychczasowych realizacji konferencyjnych w EXPO Kraków.
 
Jesteśmy dumni, że w tych dniach w EXPO Kraków gościliśmy tak wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki.