Wiedza kluczem do sukcesu
 
Targi KRAKDENT® cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i uznawane są przez przedstawicieli branży za najważniejsze spotkanie lekarzy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Najlepszym tego dowodem jest tegoroczna liczba Wystawców – ofertę zaprezentuje aż 451 firm z całego świata!  Warto wspomnieć, że w czasie targów dentyści, technicy i asystentki stomatologiczne wezmą udział w dziesiątkach kursów i szkoleń. Po raz kolejny odbędzie się także międzynarodowy kongres Dental Spaghetti, tym razem poświęcony ortodoncji. Między innymi wystąpi znakomity duet ortodontyczno-protetyczny z Rzymu: dr Andrea Bazzucchi i dr Antonello Pavone oraz jeden
z najwybitniejszych stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie
, dr Paulo Monteiro.
 
O ważnych tematach mówimy głośno
 
Tegoroczne Targi KRAKDENT® są zaangażowane w sprawy społeczne: o ważnych tematach związanych ze zdrowiem i profilaktyką będzie bowiem głośno i to od samego początku - wykład inauguracyjny pt. „Dentysta w Afryce” Pan Konrad Rylski, pomysłodawca projektu, w ramach którego od lat polscy stomatolodzy wyjeżdżają jako wolontariusze do Afryki.
 
Ważnym akcentem targów odpowiedzialnych społecznie będzie akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie. Jej celem jest uświadomienie stomatologom, że dzięki badaniom mogą uratować zdrowie, a nawet życie swoich pacjentów. Rak jamy ustnej jest chorobą groźną i podstępną, która w każdym budzi niepokój. Tymczasem z powodu braku należytej czujności jest wykrywany najczęściej w III i IV stopniu zaawansowania. Nadal zbyt mało stomatologów wie, że podczas rutynowej wizyty mogą rozpoznać nawet wczesne stadium raka, zwracając uwagę na pewne symptomy. Dzięki akcji #JestemCzujnyOnkologicznie uczestnicy targów zobaczą standardowe badanie kliniczne i badanie przesiewowe, i będą je mogli stosować w swoich praktykach.
 
Podczas tragów  KRAKDENT® po raz kolejny zostanie przeprowadzona akcja DENTOPOMOC:  Wystawcy za pośrednictwem Targów w Krakowie przekazują dary (przybory do higieny jamy ustnej: szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne) dla domów dziecka i rodzin zastępczych z Małopolski. Liczba firm uczestniczących w akcji stale rośnie, cieszymy się, ze dzięki nam i naszym wystawcom możemy nieść pomoc.
 
Moda na Targi KRAKDENT®
 
Nowością tegorocznej edycji są otwarte prezentacje i spotkania na scenie KRAKDENT MeetUp.  Jednym z ciekawszych będzie POKAZ MODY MEDORA by EVA MINGE, która udowodni, że lekarskie uniformy mogą być atrakcyjne. Już pierwszego dnia Targów KRAKDENT® (11 kwietnia, godz. 14:00) odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazie Evy Minge – znana na całym świecie projektantka odzieży.
Zapraszamy w dniach 11-13.04 do EXPO Kraków.
 
Szczegóły www.krakdent.pl
Organizator:
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków